KESKKONNANÄDAL MEIE LASTEAIAS


15-19 aprill toimus lasteaias keskkonnateemaline nädal, kus kõigis rühmades käsitleti looduse hoidmise ja kaitsmise temaatikat. Räägiti prügi sorteerimisest, taaskasutusest ja toimus traditsiooniline matk Raja pargis. Nädala lõpus tõi iga rühm näitusele taaskasutatud materjalist töö. 
14.09.2023 PEREPÄEV


14.septembril toimus lasteaia õuealal õppeaasta alguse puhul perepäev ,,Seiklused minilinnas Tartus“. Tartu tähtsamates vaatamisväärsuste kompleksides toimusid erinevad tegevused lastele ja vanematele. Õpetajate poolt tehtud postritelt võis saada teadmisi Tartu põnevate  kohtade ajaloost. Kokku osales erinevates tegevustes 330 inimest (99 Meelespea last ning 61 õde-venda).
Ürituse eesmärgiks oli tutvustada erinevate füüsiliste, sotsiaalsete ja vaimsete tegevuste kaudu piirkonna kultuuripärandi väärtusi, keskkonnahoidu ja turvalist käitumismalli. Oli väga tore õhtupoolik koos päikese ja lõbusate naerunägude keskel!
14.12.2022 JÕULUPIDU

14.detsembril toimus lasteaia jõulupidu. Toimus õnneloos, heategevusmüük ja päkapikukohvik.
Peagi saabus ka kauaoodatud jõuluvana! Järgnesid erinevad etteasted tantsu- ja laulukavadena ning kingituste jagamine.


29.09.2022 MIHKLIPÄEV 

29. septembril toimus Mihklipäeva näitus. Näitust kaunistasid mitmesugused vahvad kompositsioonid ja hoidised.


01.09.2022  TARKUSEPÄEV

1.septembril tähistas meie lasteaed tarkusepäeva. Toimusid erinevad liikumis- ja tantsutegevused.
Ilusat tarkusekuud kõigile!


LASTEAIA SÜNNIPÄEV

Meie lasteaed tähistas 26.10.2021 oma 56ndat sünnipäeva!
Selle puhul joonistas Õnnetriinude õpetaja Merit lasteaiale kingituseks ühe toreda pildi!MAIPÕRNIKATE KOHVIKU KÜLASTUS
Maipõrnikad avaldasid soovi minna kohvikusse.
Lahkelt võttis vastu neid Toome kohvik (endine Rabarber). Igal lapsel oli kaasas 5 eurot taskuraha ning kõik lapsed said ise valida ja osta meelepärase koogi ja kakao :)


Meil on saalis Wi-Fi!
Hiljuti paigaldati meie lasteaia saali wi-fi võrk. Sellega seoses tekkis võimalus laialdasemalt kasutada saalis olevat projektorit. Seda võimalust kuuldes palusid Mesimummude rühma lapsed, kas nad saaksid tantsida oma lemmiklugude järgi. Nüüd ei möödu enam ühtegi muusikatundi nii, et tegevuse lõpus lapsed ei peaks oma isiklikku tantsupidu!
03.12.19 toimus Meelespeas  esimest korda toimuv ohutusalane päev "Ohutult kooli!" kus meie lasteaeda esindasid Maipõrnikate koolieelikud!

Aitäh kõigile, kes osalesid ja aitasid kaasa ürituse korraldamisel!
Maanteeameti Lõuna regioon, Lõuna Päästekeskuse Ennetusbüroo , Tartu Koolitervishoiu OÜ, Tartu Lasteaed Meelespea  ja Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.
Lasteaedade ohutuspäeva "Ohutult kooli" toetas Tartumaa Omavalitsuste Liit.19.09.2019 LASTEAIA JUUBELIPIDUSTUSED JA PEREPÄEV!

Neljapäeva hommik algas lasteaiaperele kiirelt - kaunistati lasteaia õueala, valmistati ette õuetegevusi, tehti näidendiproovi, kaeti peolauda jne. Miks? Sest hommikul ootasime tähtsaid külalisi linnavalitsuse haridusosakonnast ning kõiki kolleege teistest linna lasteaedast, et tähistada meie lasteaia 55. juubelit.
Ilmataat hoidis meid hellalt ning kogu päeva vältel ei sadanud tilkagi vihma ning paistis päike.
Külaliste saabudes oli üllatuseks nii mõnelegi, et sünnipäev on tavapärasest teistsugusem. Esiteks on kõik tegevused planeeritud õues ning teiseks, et ka külalised ise saavad meie lastega tegevustes kaasa lüüa. Nii saigi iga külaline sisenedes endale sildi, kuhu oli peale kirjutatud mõne meie rühma nimi, kuhu mõne aja pärast suunduti. Enne aga oli külalistele näitamiseks valmis seatud väike näitemäng, mis kajastas meie lasteaia päevakorras olevaid teemasid. Tegelasteks olid muidugi erinevad putukad (lepatriinu, prussakas, ämblik, koiliblikas) ning nalja ja naeru sai kihistada nii mõnigi. Hiljem võttis lasteaed vastu külaliste õnnitlusi ning külalised said maitsta head ja paremat meie oma lasteaia kokkadelt. Saime palju toredaid kiidusõnu osalejatelt ning külalised lahkusid väga hea emotsiooniga:
"Suur tänu tänase hommikupeo ja ilusate piltide eest Meelespea perele."

Riho Raave
haridusosakonna juhataja

Peale lõunat aga jätkusid pidustused kuna ootasime lasteaia õuealale liiklema kõiki peresid! Toimus meie iga-aastane liikluspäev, mis toob kokku palju erinevaid koostööpartnerid ning juhib tähelepanu liiklusohtusele. Osavõtt oli suur ning ühtekokku liikles lasteaia õuealal 212 osalejat.
Seekord olid oma tegevuskeskustega väljas:

Eksperimentaalne Jalgrattatehas MTÜ Päästeamet koos oma tehnika ja brigaadiga, Sotsiaalkindlustusamet

Suur tänu sponsoritele: Saku, Maanteeamet, Sotsiaalkindlustusamet, Tartu Tervishoiu Kõrgkool

SUUR SUUR TÄNU JA KIITUS KÕIKIDELE, KES ANDSID OMA PANUSE, ET SELLINE TÖINE JA MEELEOLUKAS PÄEV SAI TEOKS!

SUUR TÄNU KA KÕIKIDELE OSALEJATELE, KES KINKISID MEILE NII PALJU EMOTSIOONE JA RÕÕMU!


02.09 tähistasime lasteaias tarkusepäeva ja tegime algust uue õppeaastaga!

Kuna aasta teemaks on "Üks putukas läks rändama ja loodustarkust korjama", siis lastele tulid külla erinevad putukad. Peale näidendit tegime lastega väikese rongkäigu ümber lasteaia. 

Soovime kõigile rõõmsat septembrikuud!25.04 tähistasime oma lasteaias perepäeva sportliku üritusega "Liikudes terveks!"

Täname südamest kõiki, kes andsid oma panuse ürituse korda minemisel!
3. detsembril tähistasime jõulukuu algust!
Väikest galeriid saad vaadata siit:
MEIE LASTEAIAL OLI SÜNNIPÄEV!
26.10 tähistasime oma lasteaia 54. sünnipäeva.
Sünnipäevaks etendasid meie lasteaia Pääsusabade ja Maipõrnikate rühm näidendi "Kanaema kook".
Palju õnne meile kõigile!

Meie lasteaia õpetajat pärjati Tartu linna Aasta lasteaiaõpetaja tiitliga!

Tartu linn ja maakond tunnustasid õpetajaid 28. septembril Tartu ülikooli aulas.  Aasta lasteaiaõpetaja tiitli said viis õpetajat ning üks nende seas on meie Lauluritsikate õpetaja Ülle, kellel täitub veebruaris siin majas 17 aastat.

Suured õnnesoovid kogu meie lasteaiapere poolt!


                (Paremalt esimene)   

 LIIKLUSNÄDAL

24.09-28.09 toimus meie lasteaias liiklusteemaline nädal, mille jooksul keskenduti liikluse tundmaõppimisele ning liiklusohutusele.

Kolmapäeval, 26.09, toimus liiklusteemaline perepäev. Algselt oli plaanis üritus korraldada lasteaiast väljaspool pargis, kuid ilmataat arvas teisiti ning olude sunnil pidime liikuma oma tegevuskeskustega õualale. Õnneks ei lastud ennast ilmast häirida ning kokku osales üritusel 144 inimest!

Täname südamest kõiki, kes olid abiks ürituse korraldamisel ning kõiki, kes osalesid!


TERE LASTEAED!

3. septembril alustasime uut õppeaastat vahva näidendiga "Pipi läheb lasteaeda".
18. mail toimus lasteaia laulu- ja tantsupidu

Täname Meelespea tööperet, korraldustoimkonda, hoolekogu ja kõiki lapsevanemaid, kes aitasid kaasa peo kordaminekule ja võimaldasid lastele imelise kogemuse!